Hviezdoslavov Kubín

ImageDňa 8.3.2018 sa uskutočnilo školské kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín, ktorá je najstaršou a najprestížnejšou súťažou v oblasti umeleckého prednesu. Na súťaži sa zúčastnilo 13 žiakov. Vítazmi v jednotlivých kategóriach sa stali: Erik Hudymač - 3.B, Michala Pavlová - 4.C, Želmíra Jakubocová - 6.A, Lucia Pyskajová - 5.B, Natália Čisárová - 7.A a Daniela Kušnírová - 7.A. Ďakujeme všetkým zúčastneným žiakom a želáme im veľa ďalších úspechov v reprezentácii našej školy.
Hviezdoslavov Kubín

Európska súťaž vo finančnej gramotnosti

ImageEurópsky kvíz o peniazoch je medzinárodná aktivita zameraná na zlepšenie finančnej gramotnosti žiakov, ktorá sa realizuje počas Európskeho týždňa financií (12. do 18. marca 2018). Žiaci deviateho ročníka si otestovali svoje vedomosti v oblasti finančnej gramotnosti, digitálnej bezpečnosti, matematiky, Európskej únie v národnom kole, ktoré sa uskutočnilo 15.marca 2018 cez aplikáciu Kahoot. Súťaž realizovala Slovenská banková asociácia v spolupráci s Nadáciou pre deti Slovenska. V konkurencii 113 tried slovenských škôl dosiahli naši žiaci vynikajúce umiestnenie. 9.A - 4. miesto, 9.C - 11.miesto, 9.B - 32.miesto. Gratulujeme.
Európska súťaž vo finančnej gramotnosti

MDŽ

Image8. marec je považovaný za Medzinárodný deň žien. V rámci pracovno – technickej činnosti si naši prváci z prvého a tretieho oddelenia pod vedením pani vychovávateľky Kováčovej a pani vychovávateľky Javiľakovej pripravili krásne papierové snežienky. V rámci vychádzky centrom mesta kvetinky rozdávali a tým potešili a vyčarili úprimný úsmev na tvári všetkým obdareným ženám.
MDŽ

Úspechy v dejepisnej olympiáde

Aj v tomto školskom roku sa naši žiaci zúčastnili okresného kola dejepisnej olympiády, ktoré sa konalo 15.februára 2018 na ZŠ T.J.Moussona. Dosiahli nasledujúce umiestnenia: Dominika Tomková – 6. miesto, Samuel Pribula -7. miesto, Daniela Kušnírová-3. miesto, Damian Kozma- 5. miesto, Michaela Bakajsová- 4. miesto, Lívia Tabišová- 2. miesto, Tamara Capová – 7.miesto, Viera Vasiľová-2. miesto, Žiačky Lívia Tabišová a Viera Vasiľová postúpili na krajské kolo, ktoré sa uskutoční 22.marca 2018 v Košiciach. Všetkým žiakom gratulujeme a ďakujeme za prípravu p. učiteľkám I.Vasiľovej a A.Palkociovej.

2% z daní

Využijte aj tento rok možnosť darovať 2% zo svojich daní našej škole, Vašim deťom. O využití finančných prostriedkov pravidelne informujeme prostredníctvom rodičovských združení. Všetky vyzbierané financie škole veľmi pomôžu. Bližšie info nájdete na podstránke venovanej 2 percentám z daní alebo priamo stiahnite editovateľné tlačivo s predvyplnenými údajmi. Vopred ďakujeme. TLAČIVO

Úspešná súťaž v streľbe

ImageV Spišskej Novej Vsi sa 16. februára zišli na Majstrovstvách Košického kraja v streľbe ZŠ víťazi okresných kôl. Naši žiaci dosiahli opäť výborné výsledky. V disciplíne 30 rán v ľahu v kategórii starších žiakov obsadil P. Vasiľ 1. miesto – výsledkom 291 bodov z 300 možných a J. Hreňo skončil na 3. mieste (282 bodov). J. Eľko s 277 bodmi obsadil piate miesto. N. Padová s 294 bodmi osadila v kategórii staršie žiačky tak isto 1. miesto. Ďalšie 1. miesto v kat. mladších žiakov obsadil N. Kováč (288 b.) Postup z 1. miesta na majstrovstvá Slovenska vybojovalo aj družstvo starších žiakov v zložení P. Vasiľ, N. Padová, J. Hreňo. Srdečne gratulujeme.
Krajské finále - streľba

Basketbal OF

ImageZŠ. P.Horova a Mestský úrad Košice organizovali v dňoch 20.2. a 22.2.2018 okresné finálové turnaje v basketbale chlapcov a dievčat základných škôl. Finále v Mestskej športovej hale sa zúčastnili ZŠ P. Horova, ZŠ Krymská, ZŠ Okružná a ZŠ Školská. V kategórii dievčat aj chlapcov zvíťazila ZŠ Okružná. Naše dievčatá skončili na 4. mieste a chlapci na 2.mieste.
Okresné finále v basketbale chlapcov a dievčat.

Dobrovoľníctvo

ImageŠkola nie je iba budova, v ktorej sa vzdelávajú žiaci. Naša škola sa už od prvého ročníka snaží budovať komunitu medzi žiakmi, rodičmi a učiteľmi. Organizujeme množstvo akcií a snažíme sa neustále zlepšovať podmienky v škole. Nemáme dostatok finančných prostriedkov, aby sme dokázali urobiť všetko a naraz. Každoročne dávame časť rozpočtu na opravy a rekonštrukcie, píšeme množstvo projektov, ale ani to nestačí. Jedným zo spôsobov, je využiť dobrovoľnícku prácu, alebo ako sa kedysi hovorilo "brigádu". Ak sú ochotní pomôcť žiaci, učitelia, rodičia, škola nájde prostriedky na materiál. Ako to môže vyzerať nám teraz ukázali žiaci z 8.A s p. uč. Ciglianovou. #akosatoda
Dobrovoľníctvo

Kráľovský bál

ImageAtmosféru prvého plesu v svojom živote zažili naši druháci. V nádherne vyzdobenej telocvični, s bohatým pohostením a s účasťou rodičov predviedli svoj bohatý program Kráľovského bálu. Choreografie žiakov doplnil program v podaní SZUŠ Talentum. Obrovskú poklonu skláňame nielen pred žiakmi, ale aj p. učiteľkami, p. vychovávateľkami aj rodičmi, ktorí sa dlhodobo podieľali na príprave tohto krásneho podujatia. V prílohe si môžete pozrieť fotogalériu. Čoskoro pribudne aj video na našom YOUTUBE.
Kráľovský bál

Karneval

ImageTýždeň bohatý na akcie začal karneval žiakov prvého stupňa. Plnú telocvičnu detí zabával svojím programom ujo Ľubo. Fotogalériu aj video z karvenalu si môžete pozrieť v nasledujúcich odkazoch.
Karneval - foto
Karneval - video

Mrázik

ImagePozrite si záznam a fotogalériu z nádherneho detského predstavenia Mrázik, ktoré nacvičili žiaci 2.A pod vedením svojej p. uč. Z. Gajdošovej a p. vych. M. Roškovej. Úžasný zážitok pre malých aj veľkých divákov. Vystúpenie malo premiéru pred Vianocami. Žiaci sa prvý krát predstavili pred svojimi rodičmi v rámci Vianočného programu. Odvtedy už odohrali ďalších 5 repríz. Veľká poklona pred talentom detí a ešte väčšia pred pani učiteľkou a vychovávateľkou. Réžia: Zuzana Gajdošová, Monika Rošková. Strih hudby: Radoslav Gajdoš. Kamery - fotokrúžok: Tomáš Drobňák, Martin Komárek, Peter Palkoci. Strih a výroba: Tomáš Drobňák.
Mrázik - celé predstavenie
Mrázik - zostrih
Mrázik - fotogaléria

Šaliansky Maťko

ImageDňa 16.1.2018 sa uskutočnilo okresné kolo recitačnej súťaže Šaliansky Maťko. Na súťaži sa zúčastnili dve žiačky našej školy – v II. kategórii Lucia Pyskajová – V.B a v III. kategórii Želmíra Jakubocová – VI.A. Želmíra Jakubocová získala krásne 2. miesto. Blahoželáme a ďakujeme za výbornú reprezentáciu školy.
Šaliansky Maťko

VIDEO - Mikuláš

Aj keď neskoro, ale predsa. Na našom školskom učte YOUTUBE nájdete video z Mikuláša 2017. Poznávacie znamenie: super zábava a riaditeľ na rebríku. A nezabudnite zdieľať a dať like. Kto nás pochváli, ak sa nepochválime sami :)
Mikuláš 2017

Oznam vedúcej jedálne

Od 1.1.2018 je upravená cena stravného. Aktuálnu výšku ako aj ďalšie informácie nájdete na podstránke školskej jedálne.
Jedáleň

Netradičná španielčina

ImagePosledný týždeň pred prázdninami zažili žiaci netradičné vyučovanie španielčiny. V relaxačnej miestnosti si pripravili mexickú sladkosť churros. S pomocou vyučujúcej A. Fogašovej, si prichystali cesto, vypracovali do požadovaného tvaru, vypražili, namočili v čokoláde, posypali škoricou a napokon všetko zjedli. Vyučovanie tak obohatili nielen o novú slovnú zásobu, ale aj o praktické skúsenosti a spoznávanie španielskej kultúry. Naša škola okrem španielčiny ponúka vyučovanie ďalších štyroch jazykov. Španielčinu a taliančinu vyučujeme vo forme krúžkov. Bežne vyučované jazyky, anglický, nemecký a ruský majú zase zvýšenú hodinovú dotáciu.
Netradičná španielčina

Vianočný bedmintonový turnaj

Image Bedmintonový krúžok pod vedením p. uč. Mgr. L. Hospodárovej usporiadal 12.12.2017 Vianočný bedmintonový turnaj žiakov 1.stupňa v štvorhre. Súťažilo 16 žiakov - členov i nečlenov krúžku. Najcennejšie trofeje získali páry J.Hricik/F.Procházka, K.Pavliková/N.Šimková, B.Bartko/E.Hudymač. Srdečne blahoželáme!
Vianočný bedmintonový turnaj

Oznam vedúcej jedálne

V zmysle účtovných pravidiel vám oznamujem, že posledný možný termín na odhlásenie z obedov na dni 20. - 22.12.2017 je 19.12.2017 do 07.00 hod. Po termíne 19.12.2017 už nebude možné odhlásenie na dni 20.12., 21.12. a 22.12.2017!

Pečenie perníkov

ImageĎalšou z tradičných školských akcií je aj pečenie perníkov. Tretiaci z 3.A ich napiekli s pani vychovávateľkou Bojkunovou. Predvianočnú atmosféru tak spríjemnili v škole sladké a voňavé perníky. Ako sa tretiakom darilo si pozrite vo fotogalérii. Poďakovanie patrí aj školskej jedálni, ktorá s výrobou perníčkov tretiakom pomohla.
Tretiaci z 3.A piekli vianočné perníky

Nový videoklip žiakov

Tradícia pokračuje. Ďalšie funny video našich žiakov. Tentokrát 8.A pod vedením p. uč. Palkociho vytvorila videoklip na pesničku skupiny Drišľak - PONOŽKA. Všetky školy učia informatiku, ale takto sa napríklad učí u nás. Skupinová práca, rozdelenie úloh v tíme, dodržanie stanovených termínov, práca s audiom, videom, strih a ako bonus veľká dávka herectva a zábavy. Výborný strih a kamera - Tomáš Drobňák. Dúfajme, že čoskoro pribudne videoklip ďalšej skupiny, tak dajte odber na náš youtube kanál, aby ste ho nepremeškali. A video zdieľajte a lajkujte, ak sa vám páči.
DRIŠLAK - Ponožka

Mikuláš 2017

ImageMikuláš a riaditeľ na rebríku. Nerozlučné spojenie. Jednoducho ZŠ P. Horova Michalovce. Tak vám treba všetkým, ak ste sa v tento deň iba učili. Mali ste si vybrať lepšiu školu. A dali sme to aj napriek prebiehajúcej školskej inšpekcii:) A napokon sa to páčilo aj im. Fotografie zabezpečil fotokrúžok, konkrétne Rebeka Mišková a Tomáš Drobňák. Video sme zatial nestihli strihnúť, tak si krátku ukážku musíte nájsť na našom insta profile @zsp.horova.
Mikuláš

Imatrikulácia prvákov

ImageMinulý týžden sme oficiálne prijali našich nových prváčikov za žiakov našej VEĽKEJ školy. Počas prváckej imatrikulácie všetci prváci ukázali svoju šikovnosť aj vedomosti. Prvé fotky ste už mohli vidieť na našom instagramovom účte zsp.horova. Ak chcete vidieť najrýchlejšie obrazové správy o diani v škole prostredníctvom tejto sociálnej siete začnite nás sledovať.
Imatrikulácia prvákov

Anglické divadlo

Dňa 9.novembra sa cca 220 žiakov školy opäť zúčastnilo zaujímavých a prínosných predstavení. Mladší žiaci ocenili predstavenie " a Bold Rabbit", starší zas predstavenie " The heroes". S dostatočným časovým predstihom nám divadlo dodáva pracovné materiály vo forme gramatických, lexikálnych a posluchových cvičení spolu s pesničkami z predstavenia a s textami piesní, takže sme ich mohli efektívne využiť na vyučovacích hodinách. Cieľom predstavenia bolo hravou formou umožniť žiakom zdokonaľovať si vedomosti z cudzieho jazyka, nadobudnúť schopnosť bezprostrednej interakcie a zároveň mať jedinečný umelecký zážitok z činohernej rozprávky v cudzom jazyku, čo sa určite podarilo.

Halloween

ImageTradične perfektnou akciou v našej škole je Halloweenska párty. Tentokrát sa na nej zúčastnil rekordný počet žiakov. Atmosféru aj originálne kostýmy si môžete pozrieť vo fotogalérii.
Halloween

Učiteľ a žiak

Vyučovanie informatiky má v našej škole vysokú úroveň. Okrem programovania a základnej práce s PC je to napríklad aj robotika, tvorba web stránok, práca s fotografiami, audiom či videom. A nie je to iba akademický prístup. Učíme to, čo žiaci môžu použiť v reálnom živote. Nemusíme odpovedať na otázku: "A načo mi to bude"? Ako vyzerajú výsledky, si môžete pozrieť na nasledujúcich odkazoch. Prvý link je práca žiaka - Tomáša Drobňáka z 8.A, druhý link je práca učiteľa Mgr. Jána Palkociho.
Informatika - práca žiaka
Informatika - práca učiteľa

Knižný trh

ImageČítanie je v živote človeka veľmi dôležité. Žiaci 7. A triedy sa rozhodli spropagovať pre svojich spolužiakov knihy, ktoré sa nachádzajú v školskej knižnici a vymysleli si projekt Knižný trh. Vybrali 6 zaujímavých kníh, prečítali a netradičnou formou ich predstavili žiakom 7.B triedy, ktorí hrali úlohu návštevníkov trhu. Siedmaci pri propagácii kníh využili svoju tvorivosť, kreativitu a spoluprácu. Cieľ splnili nad očakávanie a potvrdili, že dokážu urobiť krásne a zaujímavé akcie.
Knižný trh

Nový altánok

ImageAj napriek tomu, že budova a areál našej školy je najstaršou v meste, rozhodne sa v nej deti nemusia cítiť zle. Už niekoľko rokov intenzívne skrášlujeme okolie pri budove, kde sa učia naši najmladší žiaci. Len v posledných mesiacoch pribudli nové preliezky, lavičky, fontánka so skalkou a najnovšie aj veľký altánok. Finančne na jeho výstavbu prispeli škola aj rodičia, pričom ho dodala a vybudovala chránená dielňa. Tak isto pomerne veľké investície boli uskutočnené v samotnej budove z rozpočtu školy. Opravené boli sokle v celej budove a pribudla aj nová nivelačná stierka a podlaha v malej telocvični.
Nový altánok

Exkurzia Leaf Academy

ImageV minulom týždni sa skupina žiakov našej školy zúčastnila exkurzie do Leaf Academy v Bratislave. Súčasťou exkurzie bola prehliadka a oboznámenie sa s možnosťami štúdia v tejto medzinárodnej škole. Ďalšou navštívenou školou bolo gymnázium C.S.Lewisa. Celé podujatie zorganizovala p. uč Zuzana Nichtová, ktorá je v našej škole prostredníctvom programu Teach For Slovakia s pomocou p. uč. Balogovej. V galérii si môžete pozrieť zábery a programu žiakov aj priestory oboch škôl. Pri prezeraní fotografií netreba zabúdať, že obe školy sú súkromné, vrátane patrične vysokého školného.
Exkurzia Leaf Academy

Betliar a Dobšinská ľadová jaskyňa

ImageAndrássyovský kaštieľ v Betliari je jediným kaštieľom na Slovensku, ktorý sa po roku 1945 zachoval so svojím pôvodným zariadením a zbierkami. Všetko, čo sa v interiéroch nachádza, patrilo členom rodu Andrássy, ktorých považujeme za najvýznamnejších aristokratov v Európe v 19. storočí. A to "všetko" - Múzeum Andrássyovcov a výstavu, Zimnú záhradu a Staroveký Egypt, sme si v rámci nášho záujmového útvaru Cestoviny so záujmom prezreli dňa 30.septembra. Z usmiateho slnečného dňa sme zišli niekoľko desiatok metrov pod zemský povrch a ocitli sme sa v ľadovom kráľovstve chladu a dokonalých výtvorov rúk matky prírody. Exkurziu zorganizovali p. uč. Čižmárová a Gombošová.
Betliar a Dobšinská ľadová jaskyňa

Biela pastelka

Milí rodičia, učitelia a žiaci ZŠ Pavla Horova! Za úniu nevidiacich Slovenska Vám chceme veľmi pekne poďakovať za to, že ste sa aj tento rok zapojili do zbierky Biela pastelka. Aj vďaka vašej pomoci zlepšujeme životy tých, ktorí sa ocitli v neľahkej životnej situácii. Výnos Bielej pastelky je každoročne použitý na poskytovanie sociálneho poradenstva a sociálnej rehabilitácie, teda na financovanie aktivít, ktoré nevidiacim a slabozrakým ľuďom pomáhajú začleniť sa do bežného života. O presnej finančnej pomoci za vašu školu vás budeme informovať prostredníctvom rozhlasu, diplomu a plagátov. Ďakujeme pani vychovávateľke Námešovej a pani učiteľke Čižmárovej za dlhoročnú spoluprácu. ĎAKUJEME!

Začiatok školského roka

ImageNetradičné slávnostné otvorenie školského roka čakalo na žiakov 4. septembra 2017. Vzhľadom na nepriaznivé daždivé počasie sa otvorenie uskutočnilo prostredníctvom školského rozhlasu. Nestihli sme ani urobiť poriadne fotografie, preto aj ich kvalita je "neobvykle" zlá. A vzhľadom na neúmerné byrokratické zaťaženie sme galériu uverejnili až po odovzdaní všetkých "životne" dôležitých štatistík, ktoré učiteľov zamestnávaju takmer celý september :(
Začiatok školského roka

Copyrights © 2014 & All Rights Reserved by zsphorova.sk