Oznam vedúcej jedálne

V zmysle účtovných pravidiel vám oznamujem, že posledný možný termín na odhlásenie z obedov na dni 20. - 22.12.2017 je 19.12.2017 do 07.00 hod. Po termíne 19.12.2017 už nebude možné odhlásenie na dni 20.12., 21.12. a 22.12.2017!

Pečenie perníkov

ImageĎalšou z tradičných školských akcií je aj pečenie perníkov. Tretiaci z 3.A ich napiekli s pani vychovávateľkou Bojkunovou. Predvianočnú atmosféru tak spríjemnili v škole sladké a voňavé perníky. Ako sa tretiakom darilo si pozrite vo fotogalérii. Poďakovanie patrí aj školskej jedálni, ktorá s výrobou perníčkov tretiakom pomohla.
Tretiaci z 3.A piekli vianočné perníky

Nový videoklip žiakov

Tradícia pokračuje. Ďalšie funny video našich žiakov. Tentokrát 8.A pod vedením p. uč. Palkociho vytvorila videoklip na pesničku skupiny Drišľak - PONOŽKA. Všetky školy učia informatiku, ale takto sa napríklad učí u nás. Skupinová práca, rozdelenie úloh v tíme, dodržanie stanovených termínov, práca s audiom, videom, strih a ako bonus veľká dávka herectva a zábavy. Výborný strih a kamera - Tomáš Drobňák. Dúfajme, že čoskoro pribudne videoklip ďalšej skupiny, tak dajte odber na náš youtube kanál, aby ste ho nepremeškali. A video zdieľajte a lajkujte, ak sa vám páči.
DRIŠLAK - Ponožka

Mikuláš 2017

ImageMikuláš a riaditeľ na rebríku. Nerozlučné spojenie. Jednoducho ZŠ P. Horova Michalovce. Tak vám treba všetkým, ak ste sa v tento deň iba učili. Mali ste si vybrať lepšiu školu. A dali sme to aj napriek prebiehajúcej školskej inšpekcii:) A napokon sa to páčilo aj im. Fotografie zabezpečil fotokrúžok, konkrétne Rebeka Mišková a Tomáš Drobňák. Video sme zatial nestihli strihnúť, tak si krátku ukážku musíte nájsť na našom insta profile @zsp.horova.
Mikuláš

Imatrikulácia prvákov

ImageMinulý týžden sme oficiálne prijali našich nových prváčikov za žiakov našej VEĽKEJ školy. Počas prváckej imatrikulácie všetci prváci ukázali svoju šikovnosť aj vedomosti. Prvé fotky ste už mohli vidieť na našom instagramovom účte zsp.horova. Ak chcete vidieť najrýchlejšie obrazové správy o diani v škole prostredníctvom tejto sociálnej siete začnite nás sledovať.
Imatrikulácia prvákov

Anglické divadlo

Dňa 9.novembra sa cca 220 žiakov školy opäť zúčastnilo zaujímavých a prínosných predstavení. Mladší žiaci ocenili predstavenie " a Bold Rabbit", starší zas predstavenie " The heroes". S dostatočným časovým predstihom nám divadlo dodáva pracovné materiály vo forme gramatických, lexikálnych a posluchových cvičení spolu s pesničkami z predstavenia a s textami piesní, takže sme ich mohli efektívne využiť na vyučovacích hodinách. Cieľom predstavenia bolo hravou formou umožniť žiakom zdokonaľovať si vedomosti z cudzieho jazyka, nadobudnúť schopnosť bezprostrednej interakcie a zároveň mať jedinečný umelecký zážitok z činohernej rozprávky v cudzom jazyku, čo sa určite podarilo.

Halloween

ImageTradične perfektnou akciou v našej škole je Halloweenska párty. Tentokrát sa na nej zúčastnil rekordný počet žiakov. Atmosféru aj originálne kostýmy si môžete pozrieť vo fotogalérii.
Halloween

Učiteľ a žiak

Vyučovanie informatiky má v našej škole vysokú úroveň. Okrem programovania a základnej práce s PC je to napríklad aj robotika, tvorba web stránok, práca s fotografiami, audiom či videom. A nie je to iba akademický prístup. Učíme to, čo žiaci môžu použiť v reálnom živote. Nemusíme odpovedať na otázku: "A načo mi to bude"? Ako vyzerajú výsledky, si môžete pozrieť na nasledujúcich odkazoch. Prvý link je práca žiaka - Tomáša Drobňáka z 8.A, druhý link je práca učiteľa Mgr. Jána Palkociho.
Informatika - práca žiaka
Informatika - práca učiteľa

Knižný trh

ImageČítanie je v živote človeka veľmi dôležité. Žiaci 7. A triedy sa rozhodli spropagovať pre svojich spolužiakov knihy, ktoré sa nachádzajú v školskej knižnici a vymysleli si projekt Knižný trh. Vybrali 6 zaujímavých kníh, prečítali a netradičnou formou ich predstavili žiakom 7.B triedy, ktorí hrali úlohu návštevníkov trhu. Siedmaci pri propagácii kníh využili svoju tvorivosť, kreativitu a spoluprácu. Cieľ splnili nad očakávanie a potvrdili, že dokážu urobiť krásne a zaujímavé akcie.
Knižný trh

Nový altánok

ImageAj napriek tomu, že budova a areál našej školy je najstaršou v meste, rozhodne sa v nej deti nemusia cítiť zle. Už niekoľko rokov intenzívne skrášlujeme okolie pri budove, kde sa učia naši najmladší žiaci. Len v posledných mesiacoch pribudli nové preliezky, lavičky, fontánka so skalkou a najnovšie aj veľký altánok. Finančne na jeho výstavbu prispeli škola aj rodičia, pričom ho dodala a vybudovala chránená dielňa. Tak isto pomerne veľké investície boli uskutočnené v samotnej budove z rozpočtu školy. Opravené boli sokle v celej budove a pribudla aj nová nivelačná stierka a podlaha v malej telocvični.
Nový altánok

Exkurzia Leaf Academy

ImageV minulom týždni sa skupina žiakov našej školy zúčastnila exkurzie do Leaf Academy v Bratislave. Súčasťou exkurzie bola prehliadka a oboznámenie sa s možnosťami štúdia v tejto medzinárodnej škole. Ďalšou navštívenou školou bolo gymnázium C.S.Lewisa. Celé podujatie zorganizovala p. uč Zuzana Nichtová, ktorá je v našej škole prostredníctvom programu Teach For Slovakia s pomocou p. uč. Balogovej. V galérii si môžete pozrieť zábery a programu žiakov aj priestory oboch škôl. Pri prezeraní fotografií netreba zabúdať, že obe školy sú súkromné, vrátane patrične vysokého školného.
Exkurzia Leaf Academy

Betliar a Dobšinská ľadová jaskyňa

ImageAndrássyovský kaštieľ v Betliari je jediným kaštieľom na Slovensku, ktorý sa po roku 1945 zachoval so svojím pôvodným zariadením a zbierkami. Všetko, čo sa v interiéroch nachádza, patrilo členom rodu Andrássy, ktorých považujeme za najvýznamnejších aristokratov v Európe v 19. storočí. A to "všetko" - Múzeum Andrássyovcov a výstavu, Zimnú záhradu a Staroveký Egypt, sme si v rámci nášho záujmového útvaru Cestoviny so záujmom prezreli dňa 30.septembra. Z usmiateho slnečného dňa sme zišli niekoľko desiatok metrov pod zemský povrch a ocitli sme sa v ľadovom kráľovstve chladu a dokonalých výtvorov rúk matky prírody. Exkurziu zorganizovali p. uč. Čižmárová a Gombošová.
Betliar a Dobšinská ľadová jaskyňa

Biela pastelka

Milí rodičia, učitelia a žiaci ZŠ Pavla Horova! Za úniu nevidiacich Slovenska Vám chceme veľmi pekne poďakovať za to, že ste sa aj tento rok zapojili do zbierky Biela pastelka. Aj vďaka vašej pomoci zlepšujeme životy tých, ktorí sa ocitli v neľahkej životnej situácii. Výnos Bielej pastelky je každoročne použitý na poskytovanie sociálneho poradenstva a sociálnej rehabilitácie, teda na financovanie aktivít, ktoré nevidiacim a slabozrakým ľuďom pomáhajú začleniť sa do bežného života. O presnej finančnej pomoci za vašu školu vás budeme informovať prostredníctvom rozhlasu, diplomu a plagátov. Ďakujeme pani vychovávateľke Námešovej a pani učiteľke Čižmárovej za dlhoročnú spoluprácu. ĎAKUJEME!

Začiatok školského roka

ImageNetradičné slávnostné otvorenie školského roka čakalo na žiakov 4. septembra 2017. Vzhľadom na nepriaznivé daždivé počasie sa otvorenie uskutočnilo prostredníctvom školského rozhlasu. Nestihli sme ani urobiť poriadne fotografie, preto aj ich kvalita je "neobvykle" zlá. A vzhľadom na neúmerné byrokratické zaťaženie sme galériu uverejnili až po odovzdaní všetkých "životne" dôležitých štatistík, ktoré učiteľov zamestnávaju takmer celý september :(
Začiatok školského roka

Copyrights © 2014 & All Rights Reserved by zsphorova.sk