Moje spomienky na základnú školu

Moje spomienky na základnú školu

Každý jeden malý prváčik sa nesmierne teší na deň, keď prekročí brány novej školy a spozná nových spolužiakov. Deň čo deň sa však táto radosť mení na nechuť. Ani ja som nebola milovníkom školy a taktiež som si stále dávala otázku: „Načo mi to bude?“

Môj názor na školu sa však zmenil v momente, keď do triedy zavítala učiteľka s dlhými čiernymi vlasmi a s tým najväčším úsmevom aký som kedy videla- bola to moja prvá hodina angličtiny. V tom momente som vedela, že hodiny s ňou budú skvelé. V angličtine som sa zlepšovala deň po dni. Hodiny nudného cudzieho jazyka sa zmenili na hodiny plné spevu, básničiek a hlavne dobrej nálady. Aj to najťažšie slovíčko v momente premenila na to najjednoduchšie. Krúžok anglického jazyka bol pre mňa najlepším spôsobom trávenia voľného času.

Roky zbehli ako voda a boli sme deviataci, ktorý sa museli rozhodovať nad strednými školami. Nikdy by som nebola povedala, že si raz vyberiem anglické bilingválne gymnázium. Vlastne by mi nikdy nenapadlo, že pôjdem študovať anglický jazyk.

Od výberu až po samotné prijímacie pohovory mi pani učiteľka anglického jazyka robila tú najväčšiu podporu. Dokázala si pre mňa nájsť čas kedykoľvek som to potrebovala.

Dnes som tretiačka a rok čo rok prechádzam so samými jednotkami. Je to najmä pre to, lebo mám tu najväčšiu motiváciu v živote- Pani učiteľku Gabiku Čižmárovú vďaka ktorej som dnes tam, kde som a som tým, čím som. Naučila ma stať sa samou sebou a najmä byť stále lepším a lepším človekom. To všetko čo pre mňa pani učiteľka urobila sa nedá vyčísliť, no viem, že pre ňu je slovo „Ďakujem“ tou najväčšou hodnotou.

Jedno obrovské „Ďakujem“ patrí celej tejto škole za všetkých úžasných učiteľov, na ktorých dodnes s radosťou spomínam. Aj keď sme sa k nim nie vždy správali dobre, dnes viem, že pre nás urobili nesmierne veľa. Vďaka nim viem, že nič, čo sa v škole naučím nie je nazvyš. Práve naopak, posúva ma to v živote dopredu.


Dana Bubánová, študentka

Bilingválne gymnázium Košice

Copyrights © 2014 & All Rights Reserved by zsphorova.sk