Projekt v prvom polroku 2009/2010

Úlohou žiakov v tomto projekte bude vypracovať projekt o niektorej lokalite svetového kultúrneho dedičstva UNESCO, alebo o ľubovoľnej historickej pamiatke zo Slovenska (nemusí byť na zozname UNESCO). Forma akou bude lokalita prezentovaná je ľubovoľná. Podmienkou je, aby zaujala ostatných spolužiakov a mňa presvedčila, že je to vaša mesačná práca. Pracovať môžete jednotlivo, alebo v dvojiciach. Každý nahlási temu dopredu, aby sa nestalo, že bude 5 rovnakých projektov. S projektom vám môžu pomôcť aj rodičia alebo starší súrodenci. Zároveň musí každý poslať vyučujúcemu dejepisu mailom odkaz na obrázok so svojou vybranou pamiatkou. Veľkosť obrázka musí byť minimálne 800x600 bodov. Počas hodín informatiky si fotografie vytlačíme, zalaminujeme a vystavíme súčasne so spracovaným projektom. Každý tak bude môcť porovnať ako sa vám projekt podaril. Prezentácia projektov bude v januári po vianočných prázdninách. Za projekt získaze dve známky. Jednu za samotný projekt a jednu za jeho prezentovanie. Prezentácia môže mať iba 5 minút a budete musieť rozprávať bez papiera. Mail vyučujúceho nájdete v zozname pedagogických zamestnancov školy. Vyberte si takú pamiatku, ktorú dokážete spracovať z bežne dostupných materiálov.

Spôsob prezentácie

Na prezentáciu svojej práce budete mať približne 10 minút. Mali by ste povedať prečo ste si vybrali vašu lokalitu, predstaviť spolužiakom čím je zaujímavá. Kde a ako ste o nej hľadali informácie, ako ste celý projekt vypracovali a ako dlho vám to trvalo. Prezentácia je je referát, preto nemôžete čítať z papiera. Odporúčam všetkým aby si svoju prezentáciu najskôr vyskúšali doma hoci aj pre zrkadlom.

Témy

Nahlásené témy