MAKS

MAKS je celoslovenský matematický korešpodenčný seminár pre žiakov základných a stredných škôl. V súčastnosti existujú osobitné kategórie určené žiakom 4. - 9. ročníka ZŠ, prímy a oktávy osemročných gymnázií, ako aj 1.- 4. ročníka strednej školy. Je určený nielen matematicky nadaným žiakom. Úlohy sú ľahšie ako v matematickej olympiáde a iných karošpodenšných seminároch. Úlohy sú sformulované do minipríbehov a úloh zo život, aby oslovili aj žiakov, ktorí o školskú matematiku neprejavujú veľký záujem. Každý súťažiaci dostane 5 sérií úloh . Za školský rok tak rieši 30 úloh. Pravidlá umožňujú súťažiť aj dvojiciam spolužiakov, čo vedie k tímovej práci a vzájomnej komunikácii o matematike. Po každej sérii si môžu žiaci porovnať vlastné výsledky a umiestnenie so všetkými ostatnými účastníkmi. Najúspešnejší riešitelia sú na konci školského roka odmenený vecnými cenami a diplomami.

Školský rok 2009/2010

V tomto školskom roku sme zaznamenali menší záujem zo strany žiakov o túto súťaž. Žiaci nižších ročníkov ročníkov sa do súťaže nezapojili vôbec.

Termín konania súťaže :

priebežne počas školského roka

Počet prihlásených účastníkov :

Počet žiakov 4. ročníka : 0

Počet žiakov 5. až 9. ročníka : 8