Matematický klokan

Matematický klokan je medzinárodná matematická súťaž pre žiakov základných a stredných škôl. Súťaž pozostáva z jedného testu, ktorý píšu žiaci vo všetkých krajinách v rovnakom čase. Je organizovaná v niekoľkých vekových kategóriách. Ich členenie si jednotlivé krajiny prispôsobujú svojim školským systémom. Súťaž je otvorená všetkým žiakom príslušných ročníkov.V kategóriách Klokan 2, Klokan 3 a Klokan 4 obsahuje test 18 úloh, vo všetkých ostatných kategóriách 24 úloh. Ide o testy s výberom odpovede. V kategóriách K-2 až K-9 majú žiaci na vypracovanie testu 60 minút. Testy pre jednotlivé kategórie zostavuje odborný tím zložený z organizátorov súťaže v jednotlivých krajinách. Nie sú však identické nakoľko jednotliví národní organizátori súťaže majú právo pozmeniť 5 úloh s prihliadnutím na odlišnosti osnov matematiky.

Školský rok 2009/2010

Termín konania súťaže :

22. marec 2010

Počet prihlásených účastníkov :

Počet žiakov 2. až 4. ročníka : 38 žiakov

Počet žiakov 5. až 9. ročníka : 20 žiakov

Priebežné hodnotenie súťaže :

Medzinárodnej súťaže Klokan sa zúčastnilo 58 žiakov. Najviac sa darilo žiakom: Andrea Kirnágová 3.C, Peter Pončák 2.B, Mária Gombitová 3.B, Jakub Hasák 3.A, Dominik Bezek 6.B Alexandra Geročová 5.A a Jaroslav Pliško 5.A.

.