Matematická olympiáda

Matematická olympiáda je integrálnou súčasťou výchovno - vzdelávacieho procesu na základných a stredných školách založenou na systematicke skupinovej a individuálnej práci s talentovanými žiakmi základných a stredných škôl. Ťažiskom MO je každoročne vyhlasovaná súťaž v riešení úloh, ktorá sa člení na skupiny, kategórie a súťažné kolá. Mo je jednotná pre celú SR. Organizuje sa v dvoch skupinách. Do prvej skupiny patria žiaci ZŠ a príslušných ročníkov viacročných gymnázii. Druhú skupinu tvoria žiaci SŠ. MO v prvej skupine sa uskutočňuje v týchto kategóriách Z9 pre žiakov deviatého ročníka a má tri kolá : domáce, okresnéné a krajské. Kategórie Z8 Z7 Z6 a Z5 sú určené žiakom príslušných ročníkov a majú dve kolá : domáce a okresné. Kategória Z4 je určená pre žiakov 4. ročníka a má len školské kolo.

Školský rok 2009/2010

V tomto školskom roku sa domáce kolo Mo pre kategóriu Z5 a Z9 ukončí 14. 12. 2009, pre kategóriu Z6 až Z8 sa ukončí 1. 3. 2010. Odborná porota vyhodnotí práce jednotlivých žiakov. Na základe výsledkov bude spracovaný návrh súťažiacich do okresného kola.

Termín konania súťaže :

Okresné kolo - Kategória Z5 a Z9 : 27. január 2010

Okresné kolo - Kategória Z6 Z7 a Z8 : 7.apríl 2010

Krajské kolo - Kategória Z9 : 24.marec 2010

Okresné kolo - postupujúci :

5. ročník : Erik Hrubý 5.B a Jaroslav Pliško 5.A

6. ročník : Dominik Bezek 6.B

7. ročník : Dominik Šarik 7.C

8. ročník : Barbora Bellová a Simona Petrunčíková 8.B

9. ročník : Štefan Tóth 9.A

Priebežné hodnotenie súťaže :

27. januára sme sa zúčastnili okresného kola MO 5. a 9. ročníka. Na súťaži sa najviac darilo Erikovi Hrubému, ktorý bol v svojej kategórii na 5. mieste. Srdečne blahoželáme. Na okresnom kole 6. až 8. ročníka sa žiaci umiestnili nasledovne : Dominik Bezek obsadil 3. miesto, Dominik Šarik 5. miesto. Všetkým ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.