Existuje niekoľko datovaní vlády jednotlivých panovníkov. V niektorých prípadoch preto uvádzam dvojaké datovanie.
Ranodynastické obdobie (Archaické obdobie) |
|
Meni (Hor Aha) | okolo 3000–2980 p.n.l. |
Iti (Tetej, Athotis I.) | okolo 2980–2980 p.n.l. |
Džer (Athotis II.) | okolo 2980–2860 p.n.l. |
Wadži (Džet) (Athotis III.) | okolo 2860–2830 p.n.l. |
Den/Udimu (Usafais) | okolo 2830–2810 p.n.l. |
Adžib (Andžjeb, Miebis) | okolo 2810–2890 p.n.l. |
Semerchet (Semempses, Semsu) | okolo 2890–2870 p.n.l. |
Kaa (Bieneches, Ubienthes) | okolo 2870–2850 p.n.l. |
|
Hetepsechemuej (Boethos) | okolo 2850– ? p.n.l. |
Raneb (Nebre, Kaiechos) | okolo 2825–2810 p.n.l. |
Ninecer (Binothris) | okolo 2810–2767 p.n.l. |
Vadžnes (Tlas) | okolo 2767–2760 p.n.l. |
Sechemib (Perenmaat) | okolo 2760–2749 p.n.l. |
Peribsen (Send, Sethenes) | okolo 2749–2734 p.n.l. |
Chasechemuej (Hor-Seth) | okolo 2734–2707 p.n.l. |
|
|
Nebka (Hor Sanacht) | okolo 2740–2720 (2707–2690) p.n.l. |
Džoser (Hor Necerichet) | okolo 2720–2700 (2690–2670) p.n.l. |
Džoser-Teti (Hor Sechemchet) | okolo 2700–2695 (2670–2663) p.n.l. |
Chaba (Hor-Chaba) | okolo 2695–? (2663–?) p.n.l. |
Kahedžet | okolo 2695–? (2663–?) p.n.l. |
Hunej (Ahu) | okolo 2690–2670 (?–2639) p.n.l. |
|
Snofru (Snofrev, Sneferu) | okolo 2670–2620 (2639–2604) p.n.l. |
Cheops (Chufev, Chufu) | okolo 2620–2580 (2604–2581) p.n.l. |
Radžedef (Džedefre) | okolo 2580–2570 (2581–2572) p.n.l. |
Chefrén (Rachef, Chafre) | okolo 2570–2530 (2572–2546) p.n.l. |
Baufre (Baka) | okolo 2530–? (2546–2539) p.n.l. |
Menkaure (Mykerinos) | okolo 2530–2510 (2539–2511) p.n.l. |
Šepseskaf | okolo 2510–2500 (2511–2506) p.n.l. |
Thamfthis (?) | okolo 2500–? (2506–2504) p.n.l. |
|
Veserkaf | okolo 2500–2490 (2504–2496) p.n.l. |
Sahure | okolo 2490–2475 (2496–2483) p.n.l. |
Neferirkare (Kakai) | okolo 2475–2465 (2483–2463) p.n.l. |
Šepseskare | okolo 2465–2460 (2463–2456) p.n.l. |
Raneferef (Neferefre) | okolo 2460–2455 (2456–2445) p.n.l. |
Niuserre (Ini, Nevoserre) | okolo 2455–2420 (2445–2414) p.n.l. |
Menkauhor | okolo 2420–2410 (2414–2405) p.n.l. |
Džedkare (Asosi) | okolo 2410–2380 (2405–2367) p.n.l. |
Venis (Unas) | okolo 2380–2350 (2367–2347) p.n.l. |
|
Teti II. | okolo 2348–2330 (2347–2337) p.n.l. |
Veserkare | okolo 2330–? (2337–2335) p.n.l. |
Pepi I. (Pjopej I., Fiops I.) | okolo 2325–2280 (2335–2285) p.n.l. |
Merenre I. (Antiemsaf I) | okolo 2280–2275 (2285–2279) p.n.l. |
Pepi II. (Pjopej II., Fiops II.) | okolo 2275–2210 (2279–2219) p.n.l. |
Menenre II. (Antiemsaf II) | okolo 2210–? (2219–2218) p.n.l. |
Neitokret (Nitokretoj, Nitokris) (kráľovná) | okolo ?–2210 (2218–2216) p.n.l. |
|
|
možno nikdy neexistovala, podľa kňaza Manehto obsahovala 70 kráľov za 70 dní. |
|
Neterikare |
Menkare |
Neferkare II. |
Neferkare |
Nebi |
Džedkare |
Šemaj |
Neferkare |
Chendu |
Merjenhor |
Neferkamin |
Nejkare I. |
Neferkare |
Tereru |
Neferkahor |
Neferkare |
Pepi seneb |
Neferkamin |
Anu |
Kakare |
Ibi |
Neferkaure |
Neferkauhor |
Chuwi |
Hapi |
Neferirkare II. (a iní) |
Wadžkare |
|
Wahkare |
Chetej I. (Achtoj I.) |
Neferkare III. |
Merjibre (Chetej II.?) |
Neferkare Chetej III. (?) |
Nebkaure |
Chetej |
Merikare |
|
|
Mentuhotep I. | okolo 2081–2077 (2119–2115) p.n.l. |
Antef I. | okolo 2077–2065 (2115–2103) p.n.l. |
Antef II. | okolo 2065–2016 (2115–2054) p.n.l. |
Antef III. | okolo 2016–2008 (2054–2046) p.n.l. |
Mentuhotep II. (Nebhepetre) | okolo 2008–1957 (2054–1995) p.n.l. |
Mentuhotep III. | okolo 1957–1945 (1995–1983) p.n.l. |
Mentuhotep IV. | okolo 1945–1938 (1983–1976) p.n.l. |
|
Amenemhet I. | okolo 1938–1909 (1976–1947) p.n.l. |
Sesostris I. (Senvosret I.) | okolo 1919–1874 (1956–1910) p.n.l. |
Amenemhet II. | okolo 1876–1842 (1914–1876) p.n.l. |
Sesostris II. (Senvosret II.) | okolo 1844–1837 (1882–1872) p.n.l. |
Sesostris III. (Senvosret III.) | okolo 1837–1818 (1872–1852) p.n.l. |
Amenemhet III. | okolo 1818–1772 (1853–1805) p.n.l. |
Amenemhet IV. | okolo 1773–1763 (1807–1797) p.n.l. |
Sebeknofrure (Nofrusobek) (kráľovná) | okolo 1763–1759 (1798–1793) p.n.l. |
|
|
Wegaf (Ugaf) | okolo 1759–1757 (1794–1792) p.n.l. |
Amenemhet V. (Amenemhatsonbef?) | okolo 1757–1752 (1792–1787) p.n.l. |
Pentini (Sechemre Chutaui) | okolo 1752–1746 (1787–1781) p.n.l. |
Amenikemau | okolo 1743–1742 (1781–?) p.n.l. |
Amenemhet VI. (a ďalší 5 králi) |
Sobekhotep I. |
Hor (a Reni-seneb) |
Amenemhet VII. | okolo 1731–1724 (1766–1759) p.n.l. |
Sebekhotep II. | okolo 1724–1718 (1759–1753) p.n.l. |
Chendžer | okolo 1718–1712 (1753–1747) p.n.l. |
Emrameša (Semenchkare I.) |
Antef IV. (a Seth/Sutech) |
Sebekhotep III. | okolo 1708–1705 (1745–1742) p.n.l. |
Neferhotep I. (a Sihathor) | okolo 1705–1694 (1742–1733) p.n.l. |
Sebekhotep IV. | okolo 1694–1685 (1733–1724) p.n.l. |
Sebekhotep V. | okolo 1685–1680 (1724–1719) p.n.l. |
Jaib | okolo 1680–1670 (1719–1709) p.n.l. |
Aje I. (Aj I., Eje I.) | okolo 1669–1656 p.n.l. |
Sebekhotep VI (Ani?, a Sewadžtu) | okolo 1656–1654 (1696–1694) p.n.l. |
Neferhotep II. (Ined?) | okolo 1651–1648 (1691–1688) p.n.l. |
Hori (a ďalší králi) |
Neferhotep III. (a ďalší králi) |
|
Nehesej a ďalší králi |
Merdžefare a ďalší králi |
|
Salitis | okolo 1630–1615 (1648–1633) p.n.l. |
Bnón (Beon) | okolo 1615–1602 (1633–1619) p.n.l. |
Apachnan (Pachnan) | okolo 1602–1594 (1619–1610) p.n.l. |
Chajan (Iannas, Ienses) | okolo 1594–1574 (1610–1590) p.n.l. |
Apopi I. (Apofis I.) | okolo 1574–1534 (1590–1549) p.n.l. |
Chamudi | okolo 1534–1522 (1549–1539) p.n.l. |
|
Anataher |
Aperanat |
Semken |
Sokarhor |
Apopi II. (?) |
Šeši |
Jakobher |
Jamu |
Jakebmu |
Amu |
Pepi III. |
Nebmaatre |
Ahetepre |
Anetjerire |
Meribre |
Nubanchre |
Nikare II. |
Šarek |
Wadžed |
Kur (?) |
Šenes |
Inek |
|
Rahotep (Sechemre Uahchau) | okolo 1622–1619 p.n.l. |
Sebekemsaf I. (Sechemre Uadžchau) | okolo 1619–1603 p.n.l. |
Džehuti | okolo 1602–1601 p.n.l. |
Mentuhotep VII. (Sanchenre) | okolo 1601–1601 p.n.l. |
Nibirierau I. (Suadženre) | okolo 1601–1582 p.n.l. |
Semenenre | okolo 1582–1580 p.n.l. |
Bebanch (Suserenre) | okolo 1580–1572 p.n.l. |
Sobekemsaf II. (Sechemre Šedtaui) | okolo 1572–1570 p.n.l. |
Antef V. (Sechemre Heruhormaat) | okolo 1570–1560 p.n.l. |
Antef VI. (Sechemre Wepmaat) | okolo 1560–? p.n.l. |
Antef VII. (Nubcheperre) | okolo p.n.l. |
Senachtenre (Tao I.?) | okolo 1550–? p.n.l. |
Sekenenre (Tao, Džehuti-aa) | okolo ?–1545 (?–1554) p.n.l. |
Kamose (Uadžcheperre) | okolo 1545–1539/30 (1554–1550) p.n.l. |
|
|
Ahmose I. (Nebpehtire) | okolo 1530–1504 (1550–1525) p.n.l. |
Amenofis I. (Amenhotep I. Džeserkare) | okolo 1504–1483 (1525–1504) p.n.l. |
Thutmose I. (Aacheperkare) | okolo 1483–1470 (1504–1492) p.n.l. |
Thutmose II. (Aacheperenre) | okolo 1470–1467 (1492–1479) p.n.l. |
Hatšepsovet (Maatkare) | okolo 1467–1445 (1479–1458) p.n.l. |
Thutmose III. (Mencheperre) | okolo 1467–1413 (1479–1425) p.n.l. |
Amenofis II. (Amenhotep II. Aacheperure) | okolo 1413–1388 (1428–1397) p.n.l. |
Thutmose IV. (Mencheperure) | okolo 1388–1379 (1397–1388) p.n.l. |
Amenofis III. (Amenhotep III. Nebmaatre) | okolo 1379–1340 (1388–1351) p.n.l. |
Amenofis IV. ("Achnaton") (Amenhotep IV.) | okolo 1340–1324 (1351–1334) p.n.l. |
Smenchkare (Anchcheperure) | okolo 1324–1319 (1337–1333) p.n.l. |
Tutanchamón (Nebcheperure) | okolo 1319–1309 (1333–1323) p.n.l. |
Aje II. (Aj/Eje, Aja Chepercheperure) | okolo 1309–1305 (1323–1319) p.n.l. |
Haremheb (Džesercheperure) | okolo 1305–1292 (1319–1292) p.n.l. |
|
Ramesse I. (Ramses, Menpehtyre) | 1292–1290 p.n.l. |
Sethi I. (Set(ch)i, Menmaatre) | 1290–1279 p.n.l. |
Ramesse II. (Ramses, Usermaatre) | 1279–1213 p.n.l. |
Merenptah (Bienre) | 1213–1203 p.n.l. |
Amenmesse (Menmire) | 1203–1200 p.n.l. |
Sethi II. (Set(ch)i, Usercheprure) | 1200–1194 p.n.l. |
Siptah (Sechaenre) | 1194–1188 p.n.l. |
Tausret (Sitre) (kráľovná) | 1194–1186 p.n.l. |
|
Setnachte (Userchaure setepenre) | okolo 1190–1187 (1186–1183) p.n.l. |
Ramesse III. (Ramses, Usermaatre meramon) | okolo 1187–1156 (1183–1152) p.n.l. |
Ramesse IV. (Ramses, Hekamaatre setepenamon) | okolo 1156–1150 (1152–1145) p.n.l. |
Ramesse V. (Ramses, Secheperenre) | okolo 1150–1145 (1145–1142) p.n.l. |
Ramesse VI. (Ramses, Nebmaatre meramon) | okolo 1145–1137 (1142–1134) p.n.l. |
Ramesse VII. (Ramses, Usermaatre setepenre) | okolo 1137–1129 (1134–1126) p.n.l. |
Ramesse VIII. (Ramses, Usermaatre anchenamon) | okolo 1128–1128 (1126–1125) p.n.l. |
Ramesse IX. (Ramses, Neferkare setepenre) | okolo 1127–1109 (1125–1107) p.n.l. |
Ramesse X. (Ramses, Chepermaatre setepenre) | okolo 1109–1105 (1107–1103) p.n.l. |
Ramesse XI. (Ramses, Menmaatre setepenptah) | okolo 1105–1076/70 (1103–1070/69) p.n.l. |
|
|
Smendes I. (Nesbanebdžed I.) | okolo 1070–1044 p.n.l. |
Amenemnesut (Neferkare) | okolo 1044–1040 p.n.l. |
Psusennes I. (Pesibchaennewet, Pasbachaenniut) | okolo 1040–994 p.n.l. |
Amenemope (Usermaatre meriamon) | okolo 996–985 p.n.l. |
Osorkon (Aacheperre setepenre) | okolo 985–979 p.n.l. |
Siamon (Netjercheperre setepenamon) | okolo 979–960 p.n.l. |
Psusennes II. (Titcheperure, Pasbachaenniut) | okolo 960–946 p.n.l. |
|
Šešonk I. (Meriamon Hedžcheperre) | okolo 946–925 p.n.l. |
Osorkon I. (Meriamon Sechemcheperre) | okolo 925–890 p.n.l. |
Takelot I. (Meriamon Usermaatre) | okolo 890–877 p.n.l. |
Šešonk II. (Meriamon Hekacheperre) | okolo 877–875 p.n.l. |
Osorkon II. (Meriamon Usermaatre) | okolo 875–837 p.n.l. |
Šešonk III. | okolo 837–798/785 p.n.l. |
Pimej (Pemaj, Usermaatre) | okolo 785–774 p.n.l. |
Šešonk V. (Aacheperre) | okolo 774–736 p.n.l. |
Harsiese (Hedžcheperre) | okolo 870–850 p.n.l. |
Takelot II. | okolo 841–816 p.n.l. |
Petubastis I. (Petubaste, Petobastis) | okolo ?830–805 p.n.l. |
Auput I. | okolo 816–800 p.n.l. |
Šešonk IV. | okolo 805–790 p.n.l. |
Osorkon III. | okolo 790–762 p.n.l. |
Takelot III. | okolo 767–755 p.n.l. |
Rudžamon | okolo 755–735 p.n.l. |
Ini | okolo 735–730 p.n.l. |
|
Petubastis II. (Petubaste, Petobastis) | okolo 756–732/30 p.n.l. |
Auput II. | okolo 756–725 p.n.l. |
Osorkon IV. | okolo 732/30–722 p.n.l. |
Psammus ? | okolo 722/30–712 p.n.l. |
|
Tefnacht (Šepsesre) | okolo 740–719/17 p.n.l. |
Bakenrenef (Bekenrinef, Bokchoris, Uahkare) | okolo 719/17–714/12 p.n.l. |
|
Kašta (Maatre) | okolo ?–746 p.n.l. |
Pianchi (Usermaatre) | okolo 746–715/13 p.n.l. |
Šabaka (Neferkare) | okolo 715/13–700/698 p.n.l. |
Šabataka (Šebitko, Džedkaure) | okolo 700/698–690 p.n.l. |
Taharka (Chunefertemre) | okolo 690/664 p.n.l. |
Tanutamon (Bakare) | okolo 664/655 p.n.l. |
|
|
Psammetik I. (Psamtek, Uahibre) | 664–610 p.n.l. |
Neko II. (Necho, Uhemibre) | 610–595 p.n.l. |
Psammetik II. (Psamtek, Neferibre) | 595–589 p.n.l. |
Apries (Vahjebre, Haaibre) | 589–570 p.n.l. |
Amasis (Chnumibre) | 570–526 p.n.l. |
Psammetik III. (Psamtek, Anchkaenre) | 526–525 p.n.l. |
|
Kambyses II. (v Perzii od roku 529) | 525–522 p.n.l. |
Dareios I. | 522/21–486/85 p.n.l. |
Xerxes I. | 486/85–465/64 p.n.l. |
Artaxerxes I. | 465/64–424 p.n.l. |
Xerxes II. | 424/423 p.n.l. |
Dareios II. | 423–405/04 p.n.l. |
Artaxerxes II. | 405/04–401 p.n.l. |
|
Amenardis (Amonirdisu) | 404/01–399 p.n.l. |
|
Neferites I. (Nefaarudž, Bienre) | 399–393 p.n.l. |
Pašerimut (Userre) (protikráľ) | 393/92 p.n.l. |
Hakor (Achoris, Chnummaatre) | 393–380 p.n.l. |
Neferites II. (Nefaarudž) | 380 p.n.l. |
|
Nektanebos I. (Nachtnebef, Cheperkare) | 380–362 p.n.l. |
Džedhor (Teos, Irimaatenre) | 364/62–360 p.n.l. |
Nektanebos II. (Nachthareheb, Senedžemibre) | 360–342 p.n.l. |
|
Artaxerxes III. (Ochos) | 342–338 p.n.l. |
Arses (Aroges) | 338–336 p.n.l. |
Dareios III. | 336–332/30 p.n.l. |
Chababaš (Senensetepenptah) (egyptský protikráľ) | 338/37–336/35 p.n.l. |
|
|
Alexander VeľkýFilip Arrhidaios
|
|
Ptolemaios I. Soter | 304–282 p.n.l. |
Ptolemaios II. Filadelfos | 284–246 p.n.l. |
Ptolemaios III. Euergetes | 246–221 p.n.l. |
Ptolemaios IV. Filopator | 221–205 p.n.l. |
Ptolemaios V. Epifanes | 205–180 p.n.l. |
Ptolemaios VI. Filometor | 180–164 p.n.l. |
Ptolemaios VII. Neos Filopator | 170–163 p.n.l. |
Ptolemaios VIII. Euergetes II. | 145 p.n.l. |
Ptolemaios IX. Soter II. | 116–107 p.n.l. |
Ptolemaios X. Alexander I. | 114–88 p.n.l. |
Ptolemaios XI. Alexander II. | 81–80 p.n.l. |
Ptolemaios XII. Neos Dionysos | 80–58 p.n.l. |
Berenika IV. | 58–55 p.n.l. |
Kleopatra VII. | 51–30 p.n.l. |
Ptolemaios XV. Kaisarion | 36–30 p.n.l. |
|