Naši deviataci spomínajú

V nepatrnom tichu nám uniká posledných pár chvíľ na našej škole. Keď si to človek uvedomí, začne spomínať a uvažovať, aké to bolo.

Táto škola nám dala viac, než by sme čakali. Hneď od nášho prvého dňa bola dobrodružstvom. V časoch, keď sme sa nemohli riadiť naším orientačným zmyslom, sme neraz blúdili po budovách a chodbách, aby sme sa dostavili do tej správnej učebne.

Časom sa k tomuto adrenalínu pridali úžasné akcie, pri ktorých sa často podnietila naša kreativita a budú nám zážitkom na celý život. Naučili sme sa spolupracovať, vymýšľať, tvoriť a objavovať v sebe skryté nadanie a rezervy. Boli to podujatia jedinečné, neokukané, nápadité. Škola nám darovala veľa smiechu a zábavy.

Tejto škole vďačíme aj za úžasných ľudí, ktorých sme tu stretli, či to boli žiaci alebo učitelia. Vraví sa, že keď stretnete človeka, mali by ste si od neho zobrať dobré vlastnosti, ktoré má. A na tejto škole je z čoho vyberať.

Myslíme si, že dobrý učiteľ by mal vedieť motivovať. Niektorí vyučujúci sa stali našimi vzormi, akí naozaj chceme byť. Zaujímavé a pútavé hodiny dejepisu, nekonečné rozhovory na literatúre o knihách i živote, tajomstvá i krásy matematiky,... to je len niekoľko príkladov, ktoré nás poznačili a povedú nás do ďalších rokov štúdií. Na tejto škole nás učitelia presvedčili o tom, že vzdelávanie je hodnota, ktorú si začíname vážiť.

Na oplátku si však vybrala svoju daň. Stratili sme naivitu spravodlivosti a našu detskú vieru v čisté dobro. Ukázala ľahostajnosť mnohých ľudí a zinscenovala modelové situácie „ako to,“ vraj „v živote chodí.“

No vzala si aj dielik nášho srdca a o chvíľu aj naše slzy.

V nepatrnom tichu nám deviatakom uniká posledných pár chvíľ na „našej“ škole. Keď si to človek uvedomí, začne spomínať a uvažovať, či to stálo za to. A na tejto škole to naozaj stálo za to...

ŽIACI 9.A