Garden zóna 2019

Roky chátrajúci priestor medzi budovami a pred jedálňou sme premenili sa záhradnú zónu. Úpravy boli možné upraviť až po rekonštrukcií kanalizácie. Pri budovaní opäť pomáhali žiaci a dobrovoľníckou prácou aj rodičia. Celý priestor vznikol opäť najskôr ako 3D model na hodinách informatiky.

Garden zóna
Mgr. Ján Palkoci, Mgr. Andrea Palkociová
garden zóna

Prvá slovenská Trieda budúcnosti (2018)

V roku 2018 sme vybudovali prvú slovenskú Triedu budúcnosti na základe výsledkov pedagogicko-výskumného projektu ITEC. Celý priestor dizajnovali žiaci na základoch rozdelenia do šiestich vzdelávacích zón. Na vybudovanie sme získavali financie doslova v celej Európe. Pomáhali veľké technologické spoločnosti, paradoxne podpora z najbližšieho okolia bola minimálna. Napokon sa ale všetko podarilo a dokonca nás Európska školská sieť (European Schoolnet) v Bruseli zaradila do siete Future Classroom Labs - najinovatívnejších vzdelávacích priestorov v EÚ. Dokonca sme boli úplne prvý v rámci krajín strednej Európy V4. Oveľa viac informácie, fotografií aj videí nájdete na samostatnej podstránke projektu.

trieda budúcnosti

Relax zóna II. - 2016 (dostavba 2017)

O roku 2014 sme postupne budovali dve Relax zóny. Každý rok sme investovali približne 2000€ a podarilo sa nám postupne vytvoriť dve detské ihriská s kvalitným vybavením pre každú z našich budov, kde sa uči žiaci prvého stupňa. Pri budovaní spolupracujeme s chránenou dielňou Sečovce, ktorá je dodávateľom detských preliezok a hracích zostáv. Na vybudovaní sa sponzoringom a dobrovoľníckou prácou podieľali aj rodičia. V rámci možností pomáhali aj žiaci. O to viac si potom vybavenie vážia.

2016 - 2017
miniprojekt
ihrisko

Relaxačno oddychová zóna 2014

V roku 2014 sme v mene Rodičovského združenia pri našej škole podali žiadosť o dotáciu z rozpočtu primátora mesta. Podarilo sa nám síce získať iba 300€, ale vďaka pomoci rodičovského združenia, sponzorov a finačných prostriedkov školy sa nám podarilo vytvoriť opäť zaujímavý priestor pre žiakov našej školy. Viac o projekte sa dozviete po kliknutí na podstránku projektu.

Okt.-Nov. 2014
miniprojekt
ihrisko

Medzinárodný výskumný projekt ITEC

Naša škola získala možnosť zapojiť sa do európskeho výskumného projektu iTec. Ide o jeden z najrozsiahlejších projektov v oblasti vzdelávania v rámci Európskej únie. Do projektu je zapojených 27 partnerov a zastrešuje ho 14 ministrov školstva. Celkový rozpočet projektu je 9,45 milióna €. Hlavným cieľom projektu bolo nájsť moderný spôsob ako vyučovať v EÚ možno od roku 2020.

2012 - 2014
itec.eun.org
Slovenská stránka
itec.elfa.sk
Školská stránka
školská stránka itec
Koordinátor
itec

Projekt z ESF, OP Vzdelávanie - 2012-2014

V roku 2012 sme uspeli s ďalším projektom v rámci Operačného programu vzdelávanie. Projekt pod názvom Inovácia a digitalizácia vybraných predmetov, s dôrazom na anglický jazyk a čitateľskú gramotnosť v ZŠ P. Horova Michalovce, priniesol škole celkovo 287 422,55€ (8 658 891,74 Sk). V rámci projektu vzniklo pokračovanie portálu Moderná škola. Všetko o projekte sa dozviete na samostatnej podstránke.

2012 - 2014
moderná škola
moderná škola

Projekt z ESF, OP Vzdelávanie - 2009-2011

Projekt z ESF, OP Vzdelávanie, Premena tradičnej školy na modernú, rozpočet 166 902,03 Eur (5 028 090,50 Sk) bol najväčším projektom, ktorý škola realizuje v rokoch 2009-2011. Projekt sme napísali bez pomoci firiem. Boli to naše nápady, naše myšlienky. Práce v projekte boli pomerne náročné, lebo sme všetko robili prvýkrát a mnohé veci sme nevedeli, ba dokonca nevedel ich ani projektový manažment v Agentúre MŠ.

2009-2011
Projekt ESF1
Mgr. Ján Palkoci, Mgr. Marta Paligová a Mgr. Slavko Pavolko
ESF1

Jazykové laboratórium

V roku 2008 sme uspeli v projekte na vybudovanie jazykového laboratória. Celkový rozpočet projektu dosiahol 365 000 Sk. Výsledkom je špičková jazyková učebňa s kapacitou 28 miest, vybavená modernou technikou na vyučovanie cudzích jazykov. Učebňa obsahuje techniku na prehranie takmer akéhokoľvek zdroja audia alebo videa. K dispozícii je aj satelitný príjem.

Fotoalbum
Mgr. Ján Palkoci
ESF1

Projekt Škola pre radosť - Nadácia pre deti Slovenska

V roku 2007 začala naša škola s projektom modernizácie vyučovania na 1. stupni „Škola pre radosť“, ktorého základom je zavádzanie prvkov ITV – Integrované tematické vyučovanie a rozvoj životných zručností. Autorkou projektu „Škola pre radosť“ je Mgr. Marta Paligová, ktorá absolvovala školenie ITV a tréningy vzdelávacieho programu Životné zručnosti – nová stratégia úspechu, ktoré organizovala Nadácia pre deti Slovenska.

Viac o projekte
Mgr. Marta Paligová
nadacia

Školy budúcnosti

Vedenie projektu Infovek v spolupráci s Ministerstvom školstva SR oslovilo 250 základných a stredných škôl s ponukou na overovanie moderného spôsobu vyučovania, ktoré funguje v takejto podobe napríklad vo Švédsku. Projekt nebol otvorený a určený pre kohokoľvek. Na základe predošlých aktivít bolo vytipovaných 250 škôl, ktoré aktívne pracujú s modernými informačno-komunikačnými technológiami. Z 250 oslovených škôl bolo na základe predloženého projektu vybraných približne 5O najlepších škôl. Škola získala na tú dobu neuveriteľnú techniku. Tablet, špičkový projektor, interaktívnu tabuľu a e-learningový portál. Projekt v tom čase predbehol dobu o 10 rokov. Zanikol po zmene vlády.

Mgr. Ján Palkoci
nadacia

O starších projektoch sa môžete dozvedieť viac vo Wikipédii.