Školský vzdelávací program 2023/2024

Všeobecný úvod a učebné plány a prílohy

Školský vzdelávací program ZŠ Pavla Horova Michalovce vychádza zo Štátneho vzdelávacieho programu. Nájdete ho uverejnený na internetovej stránke www.statpedu.sk, prípadne priamo v časti venovanej inovovanému ŠVP. Zmeny oproti ŠVP nájdetev našom RUP (Rámcovom učebnom pláne), kde sú vyznačené zvýšené dotácie s použitím disponibilných hodín. Aj v týchto prípadoch ide viac krát iba o navýšenie času nie obsahu. Nižšie na stránke uvádzame iba tie časti Školského vzdelávacieho programu, kde dochádza nielen k navýšeniu času ale aj obsahu. Primárne sú to naše profilujúce predmety, ako napríklad informatika. V ročníkoch a predmetoch, ktoré nie sú uvedené nižšie vyučujeme podľa Štátneho vzdelávacieho programu pre príslušný predmet, ročník a stupeň.

ŠKVP

RUP_ŠVP